Hlavná navigácia
Úvod

Spätný odber vypísaných písacích potrieb

logo edding

Z lásky k životnému prostrediu

Zapojte sa do projektu nemeckej spoločnosti Edding, popredného výrobcu kvalitných písacích potrieb a popisovačov, a urobte ďalší malý krôčik k ochrane našej planéty.

V rámci zodpovednosti za produkty ponúkame firmám a úradom recyklačné krabice edding na prázdne, vypísané popisovače, zvýrazňovače, perá, rollery a perá akejkoľvek značky (nielen značky edding). Recyklácia je dôležitou súčasťou udržateľného rozvoja – navyše je pomerne jednoduchá! Jednoducho vyhoďte svoje prázdne alebo opotrebované fixky do krabice, aby bolo možné časti fixiek recyklovať.

Plastové časti získané rozobratím vypísaných písacích potrieb sú následne rozdrvené a vzniknutý odpad je využitý pri výrobe nových zvýrazňovačov radu EcoLine.


Ako to bude fungovať?

Vhoďte akúkoľvek spotrebovanú alebo nefunkčnú fixku, popisovač, pero aj náhradnú náplň do recyklačného boxu. Kapacita boxu je 170 popisovačov edding 300, ale pier a užších popisovačov sa do neho zmestí až 300 kusov.

recyklační proces edding recyklační proces edding recyklační proces edding

Pozrite sa, ako správne s recyklačným boxom pracovať.


Ako sa zapojiť do projektu?

Stačí nám dať vedieť, že sa chcete zapojiť.

  1. Recyklačný box si zadarmo objednajte na predaj@activa.sk alebo u svojho obchodného zástupcu. Na každú dodaciu adresu posielame 1 recyklačný box. Box bude dodaný spolu s vašou najbližšou objednávkou potrieb pre kanceláriu. Samostatne recyklačný box nezavážame.
  2. Box umiestnite na dostupnom mieste pre kolegov, napr. na recepcii, v dielni a pod.
  3. Až box naplníte, napíšte nám opäť na predaj@activa.sk alebo svojmu obchodnému zástupcovi, a s ďalšou dodávkou potrieb pre kanceláriu vymeníme plný box za prázdny.

Systém spätného odberu spoločnosti edding pomáha šetriť zdroje, a tým chrániť životné prostredie. Viac ako 70 % druhotného plastu je získaných práve zo spätného odberu použitých produktov. Na jednu tonu takto spätne získaného materiálu sa ušetrí asi 1,4 t CO2. A preto aj prípadná preprava na dlhšie vzdialenosti za účelom recyklácie produktov významne šetrí CO2. Recyklácia s eddingom - nekonečný cyklus!

recyklační proces edding

 

V portfóliu spoločnosti edding nájdete znovu naplniteľné permanentné popisovače edding 300 a edding 2000 C, popisovače na biele tabule edding 360, zvýrazňovače a súčasne aj náhradné permanentné atramenty MTK a tabuľové atramenty BTK.

 

Používaním znovu naplniteľných popisovačov predĺžite ich životnosť a prispejete k zníženiu plastového odpadu.