Hlavná navigácia
Úvod

Ergonómia v kancelárii, na home office aj na cestách

Zlepšite svoju ergonómiu so značkami Kensington a Leitz

Flexibilné pracovné prostredie alebo práca z domu sa stala bežnou súčasťou pracovného života. Nevhodné nastavenie pracovného priestoru môže viesť k bolestiam, ktoré sa môžu premeniť na dlhodobé zdravotné problémy. Ergonómia pracovného miesta preto nebola nikdy dôležitejšia. Či už ste jednotlivec alebo firma, dôverujte značkám Kensington a Leitz, ktoré vám pomôžu vytvoriť správne pracovné prostredie v kancelárii, doma alebo medzi nimi.

Čo je ergonómia?

 

Úlohou ergonómie je optimalizovať potreby človeka v pracovnom prostredí bez ohľadu na to, či pracuje v kancelárii, doma alebo na cestách. Ideálny ergonomický prístup vytvára optimálne pracovné prostredie. Vhodné rozmery, dosahové vzdialenosti, nástroje, dizajn vybavenia a nábytku – to všetko vedie k zníženiu nepohodlia, únavy a predchádza vzniku zranení. A tým všetkým sa zaoberá ergonómia.

  1. Každý má svoju veľkosť

   Princíp „jednej univerzálnej veľkosti“ celkom určite neplatí vždy a všade. Každý z nás má rôzne telesné veľkosti, dĺžky a tvary. Nie je možné očakávať, že jeden štandardný kus kancelárskeho vybavenia bude vyhovovať nám všetkým. Tak ako si nastavujeme sedlo na bicykli, aby sme mohli šliapať do pedálov, tak by sme si tiež mali nastaviť pracovné miesto.

   Stavbu tela nemôžeme prispôsobovať prostrediu, preto musíme pracovné miesto prispôsobiť našim potrebám. Každý z nás je inak stavaný - čo vyhovuje kolegovi či kolegyni, napr. kancelárska stolička alebo výška monitora, nemusí vyhovovať vám.

Ergonomie v kancelářiErgonomie v kancelářiErgonomie v kanceláři
   1. Nečakajte, až vás niečo začne bolieť

    Pociťujete často pri práci alebo po nej bolesti chrbta, necitlivosť či brnenie prstov alebo iné nepríjemné pocity? To je vážny signál na to, aby ste si lepšie prispôsobili svoje pracovné miesto a zmiernili tak váš fyzický stres.

    Ergonómia nie je len pre tých, ktorí trpia bolesťami. Ergonómia (tj správne nastavenie a vybavenie pracovného miesta, prostredie) je dôležitým preventívnym opatrením, ktoré by ste mali zvážiť pri zariaďovaní. Používanie správneho vybavenia vám pomôže vyhnúť sa neskorším zdravotným problémom či chronickým ochoreniam.

Ergonomie v kanceláři

    1. Ergonómia je pre ľudí pracujúcich kdekoľvek, nie len v kancelárii

     Zásady ergonómie platia pre všetky oblasti života, teda nie len pre tú pracovnú. A nie len na vybavenie kancelárií. Súčasný trend hybridného štýlu práce, tj časť pracovného týždňa v kancelárii, časť doma, stiera rozdiely medzi pracovnými miestami. Kde je to možné, tam sa práca na diaľku stáva novou normou, a teda si aj domáce pracovisko a vaše zdravie si zaslúži správne nastavenie. Aj čoraz viac zamestnávateľov túto situáciu vníma a svojim zamestnancom ponúka (alebo pripravuje) efektívne, dlhodobé ergonomické programy.                                                                                                                                                                                         

Ergonomické doplnky

 

Kensigton Smart Fit

Ergonómia s produktmi Leitz Cosy

Vytvorte si pohodlný a aktívny pracovný priestor, ktorý vás udrží v pohotovosti, pomocou pomôcok Leitz Ergo Cosy a Leitz WOW. Zlepšite svoje zdravie a pohodu tým, že si bez námahy vytvoríte príjemný a flexibilný pracovný priestor, ktorý vás udrží v pohybe po celý deň.
stojan pod notebook z kolekce Leitz Cosy Ergo

Stojan pod notebook Leitz Ergo Cosy

Nastaviteľný stojan pod notebook z kolekcie Leitz Cosy Ergo, ktorý zdvihne monitor vášho notebooku, a tak zvýši pohodlie jeho sledovania a pomôže zlepšiť držanie tela.
bezdrátová počítačová myš Leitz Cosy

Bezdrôtová myš Leitz Cosy

Vysoko výkonná bezdrôtová počítačová myš Leitz Cosy, ktorá sa dokonale prispôsobí vášmu pracovnému prostrediu. Lákavé matné farby s minimalistickým designom.
ergonomický podsedák Leitz Ergo Cosy

Ergonomická podložka na sedenie Leitz Ergo Cosy

Štýlový a ergonomický podsedák pre maximálne pohodlie pri sedení na akejkoľvek stoličke. Podporuje zdravé držanie tela, zlepšuje krvný obeh a znižuje tlak na chrbticu tým, že minimalizuje kontakt medzi kostrčou a sedákom stoličky.

 

Kensigton Smart Fit

Ergonómia s produktmi Leitz WOW

Vytvorte si pohodlný a aktívny pracovný priestor, ktorý vás udrží v pohotovosti, pomocou pomôcok Leitz Ergo Cosy a Leitz WOW. Zlepšite svoje zdravie a pohodu tým, že si bez námahy vytvoríte príjemný a flexibilný pracovný priestor, ktorý vás udrží v pohybe po celý deň.

ergonomická podložka pod nohy Leitz Ergo WOW

Podložka pod nohy Leitz Ergo WOW

Ergonomická podložka pod nohy. Kombinuje ergonomické prínosy kolísavého pohybu a možnosti nastavenia výšky. Ergonomický dizajn zlepšuje držanie tela a krvný obeh, poskytuje podporu chrbtu a zvyšuje pohodlie nôh.
Podstavec pod monitor Leitz Ergo WOW

Podstavec pod monitor Leitz Ergo WOW

Ergonomický podstavec pod monitor. Zdvihne monitor do optimálnej výšky, čo podporuje zdravé a ergonomicky správne držanie tela.
Podložka pod myš Leitz Ergo WOW

Podložka pod myš Leitz Ergo WOW

Vysoko funkčná podložka pod myš s nastaviteľnou ergonomickou opierkou zápästia umožňuje ľahké nastavenie výšky opierky pre pohodlnú pozíciu zápästia.
Podložka ke klávesnici Leitz Ergo WOW

Podložka ku klávesnici Leitz Ergo WOW

Ergonomická podložka ku klávesnici Leitz WOW zaisťuje ideálnu podporu zápästia pri písaní na počítači. Podložka pomáha udržovať zápästie v čo najprirodzenejšej polohe a podporuje tak vaše zdravie, pohodlie a zároveň zlepšuje vašu efektivitu práce.

 

Kensigton Smart Fit

Ergonómia s produktmi Kensington

Patentovaný systém SmartFit® spoločnosti Kensington umožňuje každému jednotlivcovi ľahko prispôsobiť svoje pracovné prostredie tak, aby dosiahol presné nastavenie a maximálne pohodlie svojho príslušenstva bez nutnosti použitia náročných nástrojov na nastavenie alebo zdĺhavého posudzovania.