Hlavná navigácia
Úvod

Dobrá káva do kancelárie

Dobrá káva rovná sa dobrý začiatok nového pracovného dňa a rovnako dobrý začiatok úspešného obchodné jednania. Kávou zároveň bojujeme proti prokrastinácii  – krátka pracovná pauza nad šálkou kávy dodáva nové psychické sily, nový pohľad na vec a nadhľad pri riešení pracovných záležitostí.

Ľudia, ktorí majú možnosť piť v zamestnaní neobmedzené množstvo kvalitne pripravenej kávy, podávajú lepšie pracovné výkony a sú v zamestnaní celkovo spokojnejší. V kanceláriách mnohokrát pijeme lepšiu kávu ako v hociktorých reštauračných prevádzkach. Podľa expertov je to aj preto, že na rozdiel napríklad od Talianov alebo Francúzov, jednoducho pijeme kávu v zamestnaní radi a jej príprave si dáme záležať. Radšej ako do kaviarne ideme s kolegami do kuchynky alebo na terasu, prípadne si vezmeme šálku lahodného moku rovno k počítaču.

Kvalitnú kávu a všetko príslušenstvo pre jej prípravu si môžete objednať objednať on-line. Do kancelárie možno len odporučiť najrôznejšie typy zrnkovej a mletej kávy Talianskej značky Segafredo. Prednosťou tejto značky je fakt, že už od svojho založenia v roku 1973, žne kávu z vlastných plantáží a praží vo vlastnej pražiarni. Je to veľká konkurenčná výhoda, pretože vďaka tomu výrobca kávy presne vie, odkiaľ káva pochádza a akej je kvality.

Tip: Ako správne uchovať kávu, aby nestratilo svoju arómu? Káva by sa mala skladovať v tme a chlade, najlepšie teda v chladničke.

 

 

 


 

Ako pripraviť dobré espresso

Alfou omegou je namletie kávy, chuti čerstvej namletej kávy sa nič nevyrovná. Optimálne dávkovanie na jednu šálku je 7 gramov mletej kávy. Správne talianske espresso musí tiecť rovnomerne a plynule po dobu cca 20 sekúnd (pri ideálnom tlaku 9 barov a teploty vody 88-92 stupňov). Pokiaľ chcete viac vody ako pre espresso odporúčaných 30 ml, pripravte si tzv. americano. Espresso si predĺžite doliatím horkej vody (teda nie vylúhovaním viacej kávy), a to typicky v pomere 1:5.

Tip: Viete, ako spoznáte dobre pripravené espresso? Keď nasypete cukor do crémy (peny, ktorá sa na povrchu vytvorila), musí pomaly prepadnúť a „oko“ v pene sa potom zase uzavrieť.